تبلیغات
مدیریت و منابع انسانی - مطالب اردیبهشت 1396
هر روز بهتر می شویم، اگر روحیه و امید داشته باشیم. (روزنوشتهای سید محمد اعظمی نژاد)
معرفی 10 برند لوکس مد دنیا در سال 2017(قسمت هفتم) - Dior
یکشنبه 1396/02/31 ساعت 10:25 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )
1. هفتمین برند لوكس مد دنیا،‌ برند مشهور Dior است. این نام تجاری فرانسوی اصل با عمری حدودا هفتاد ساله توسط Christian Dior ایجاد شده است. این نام تجاری،‌لباس های زنانه،‌ مردانه،‌عطر و ادكلن،‌ لوازم آرایشی،‌ساعت،‌ جواهرات بدلی و به تازگی البسه كودكان را در سبد محصول خود دارد. 

2.  این شركت حدود دویست و ده شعبه و 110هزار نفر(تا سال 2013)‌كارمند در سرتاسر دنیا دارد. برند Dior با دارایی حدود 84.1 میلیارد دلار، درآمدی سالیانه ای معادل 40 میلیارددلار دارد. 
3. در سایت اینترنتی این شركت محصولات تنها معرفی شده اند و امكان خرید به صورت آنلاین وجود ندارد. این شركت از طریق ایستاگرام، فیس بوك و توییتر با مشتریان خود در تعامل و ارتباط است. 
4. هنرپیشه های مشهور هالیود همچون ناتالی پورتمن، چالرز ترون و اما واتسون از جمله كسانی هستند كه در كمپین های تبلیغاتی از این برند حمایت می كنند. 

یادداشت-من رای می دهم.
چهارشنبه 1396/02/27 ساعت 12:50 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( دیدگاه ها )

هیچ تردیدی در تصمیم گیری و مشارکت برای آینده نیست. 
بدون هیچ شکی به کسی #رای خواهم داد، که اقداماتش موجب می شود #حال_مردم بهتر شود. 
من به کسی #رای خواهم داد که #خوش_بینی و امید به آینده را در مردم زنده کند. 
همه ما به کسی #رای خواهیم داد که #راستگویی و #اخلاق_مداری و #بهداشت_اقتصادی را بهبود دهد. 
رای ما به کسی خواهد بود که #آرامش،  #آسایش و #امنیت را در کشور برای جامعه ارتقا ببخشد. 

#تاکید می کنم، روز جمعه همه به پای صندوق های #رای برویم و فردی که #شایستگی لازم برای اداره کشور را دارد رای دهیم. 
گاهی هزینه بی تفاوتی و قهر به قیمت عمر است. 

#سیدمحمد_اعظمی نژاد
تهران-اردیبهشت هزار و سیصد و نود و شش 


خانواده ها، آموزش و خوشبختی
دوشنبه 1396/02/25 ساعت 01:52 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )
روز پانزدهم ماه میلادی می هر سال به نام "روز خانواده"‌ نام گذاری شده است. سازمان ملل متحد هر سال به مناسبت این روز شعار ویژه ای در نظر می گیرد. امسال روز خانواده شعار «خانواده ها،‌ آموزش و خوشبختی» از طرف این سازمان معرفی شده است. 
شاید جالب باشد كه بدانید به طور میانگین در كشور از هر چهار مورد ازدواج،‌ یك مورد به طلاق منجر می شود.(البته این عدد میانگین است و برای برخی از شهرها این عددبسیار بیشتر است!)‌
مطابق با اطلاعات مندرج در سایت رسمی ثبت احوال كشور بیشترین میزان طلاق در كشور در استان های تهران،‌خراسان رضوی و مازندران است. 
نكته قابل تامل تر در آمارهای رسمی ارائه شده آن است كه بخش عمده طلاق ها در كشور مربوط به زندگی مشترك كمتر از یك سال و در رتیه های بعدی كمتر از 4 سال است. البته زوجینی كه بین 20 تا 24 سال زندگی مشترك دارند نیز رتبه بالایی در طلاق دارند(این زمانی است كه بچه ها مستقل شده و از خانواده جدا می شوند)

اطلاعات قابل تامل دیگری وجود دارد. بیشترین میزان طلاق در زوجینی است كه یا هم سن هستند یا سن زن از مرد بیشتر است!‌ 

1- آموزش ركن مهم زندگی با كیفیت و خانواده ای موفق است. شناخت ویژگی های شخصیتی زوجین قبل از ازدواج كمك قابل توجهی به كم كردن تعارضات بین فردی خواهد كرد. 
2-شاخص دوام زندگی مشترك و خانواده،‌ شاخص بسیار مهمی است كه می تواند متاثر از مواردی چون عوامل مالی و اقتصادی، عوامل فرهنگی و دیگر موارد باشد. آنچه كه اهمیت دارد وضعیت این شاخص در حال حاضر زیبنده ما نیست. 
3- شاید ضامن خوشبختی خانواده ها در هر جای دنیا، بالا بردن ضریب تحمل طرفین، گذشت و تقویت مهارت های ارتباطی باشد. 
امیدوارم خوشبختی و حال خوب در تمامی خانواده های ایرانی ریشه كند و پایدار بماند. 

مهارت های رهبری مورد نیاز یك رئیس جمهور
یکشنبه 1396/02/24 ساعت 03:35 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )

در آستانه انتخاب رئیس جمهور آینده و روز مهم انتخابات ریاست جمهوری بیست و نهم اردیبهشت نود و شش،‌ علاوه بر تاكید بر مشاركت و اقدام به رای به تمامی هموطنان عزیز،‌شاید آگاهی از برخی مهارت های رهبری یك رئیس جمهور كمك زیادی به انتخاب بهترین گزینه از میان نامزدهای ریاست جمهوری به رای دهندگان كند.

1.     توانایی ایجاد اتفاق نظر در كشور. اختلاف دیدگاه و سلیقه امری بسیاری بدیهی است. اما یك رئیس جمهور شایسته باید توانایی ایجاد توافق نظر جمعی داشته باشد تا بتواند با پذیرش حداكثری امور اجرایی كشور را هدایت و راهبری كند.

2.     تصمیم گیری موثر و تصمیم سازی در تمام سطوح دولت. گاهی هزینه تصمیمات نادرست در سطح كلان كشور هزینه هایی ایجاد می كند ممكن هرگز جبران نشود.

3.     توانایی ایجاد هیئت دولت با انرژی یك ببر درنده. تیم اجرایی دولت شامل وزیران،‌ معاونین وزیر و مدیران مستقیم رئیس جمهور باید افرادی توانمند،‌ با مهارت ها و شایستگی های بسیار بالا و توانمند در مواجهه در حل مسایل بسیار پیچیده باشد.

4.     توانایی مواجهه و حل تعارضات. هر انتخابات به واسطخ حضور دیگر رقبا محل ایجاد تعارضات زیادی می شود. رئیس جمهور باید بتواند تمامی این تعارضات را در كوتاه ترین مدت برطرف و تمام نیروهای توانمند كشور برای ادامه مسیر توسعه كشور حل كند. رئیس جمهور باید روحیه صلح طلبانه ای شبیه به نلسون ماندلا داشته باشد.

5.     توانایی راهبری و تسهیل گری. واژه تسهیل گری به معنای آسان كردن شرایط برای انجام امور در كلیه سطوح دولت است. شاید یكی از بهترین روش ها برای اینكار نظرسنجی از مردم و شناسایی نقاط گره خورده ای است كه در برخی ادارات دولتی وجود دارد و موجب بیشترین نارضایتی در مردم می شود.

6.     توانایی برقراری ارتباط مستمر و ایجاد چشم اندازی روشن و الهام بخش از آینده كشور. واژه هایی كه رئیس سخنرانی ها،‌مصاحبه ها و جلسات كاری استفاده می كند باید با آگاهی كامل برای ایجاد چشم انداز مشترك در كشور باشد. این مهارت همراهی و همدلی در مردم ایجاد می كند.

7.     توانایی مدیریت تغییر در كشور.  دانشمندان پیش می كنند تا سال 2020 در هر 72 روز میزان تولید دانش دوبرابر می شود. این نشان می دهد كه ما در آستانه تغییرات بسیار بزرگی قرار داریم. رئیس جمهور دو انتخاب دارد یا باید قهرمان تغییر باشد و یا قربانی تغییر.

8.     ایجاد ارتباطی بسیار موثر برای ایجاد باور و  اعتماد به نفس به مردمی خسته و بی تفاوند. حال خوب،‌شور و هیجان و انگیزش چیزهایی است كه مردم هر كشور نیاز دارند كه بالاترین مقام اجرایی كشور به آنها هدیه دهد. در تمامی كشورهای دنیا فساد اداری،‌ مدیران نالایق،‌ ركود اقتصادی،‌تورم و بیكاری با شدت و ضعف متغیر وجود دارد. اما مهم آن است كه رئیس جمهور بتواند با زبان انگیزه با مردم سخن بگوید و آنها را با تمام قدرت برای ایجاد ارزش در كشور آماده كند.

9.     رئیس جمهور باید بتواند در میان مردم اعتماد ایجاد كند. این كار واقعا دشوار است. استفان كاوی می گوید اعتبار هر فرد از ویژگی های شخصی و شایستگی های او نشات می گیرد. اما یادمان باید رئیس جمهور باید هر روز بیش از روز قبل میزان اعتماد در مردم را افزایش دهد. او باید هر روز از مردم بپرسد آیا به مسیری كه ما طی می كنیم اعتماد دارید؟‌آیا من و دولتم با اقداماتی كه انجام می دهم از خود صلاحیت و شایستگی را به نمایش می گذارم؟‌

10.  رئیس جمهور باید صادقانه به مردم تعهداتی قابل دسترس و اندازه گیری بدهد. در همه كشورها مردمان بسیار هوشمند هستند آنها به آسانی می فهمند كه چه كسی به آنها راست و یا چه كسی به آنها دروغ می گوید. رئیس جمهور باید با صداقت كامل تعهداتی به آنها بدهد كه حتما از عهده انجام آنها بر می آید.

11.  رئیس جمهور باید همه فن حریف باشد. هر كشور نیاز به یك فرد شفاف،‌صادق و فرمانده تمام عیار باشد. رئیس جمهور باید با فردی با شجاعت شگفت انگیز،‌ عاقل،‌فروتن،‌ با ایمانی تزلزل ناپذیر و كاملا متعهد باشد.

مجددا تاكید میشود همه با هم با در نظر گرفتن دوباره رفتارهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهور به بهترین گزینه رای دهیم و رای های خود را به داخل صندوق ها بیاندازیم.

 خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملتی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنها خود سرنوشت خود را تغییر دهند.(سوره مباركه رعد آیه 11)

 


معرفی 10 برند لوکس جواهر دنیا در سال 2017(قسمت هفتم)-piaget
یکشنبه 1396/02/24 ساعت 12:01 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )
1- هفتمین برند لوكس جواهر و ساعت در دنیا با نام PIAGET در دنیا شناخته می شود. این نام تجاری سوئیسی االاصل فعالیت خود را از سال 1874 آغاز نموده است.
2- این نام تجاری در حال حاضر بیش از 80 فروشگاه فعال در سرتاسر دنیا دارد. اما نكته قابل توجه آن است كه تمامی قطعات و محصولات این شركت در كشور سوئیس ساخته می شود. 

3- برای ارتباط و تعامل بهتر با مشتریان سایت مستقل این شركت در دسترس مخاطبان است البته امكان خرید اینترنتی وجود ندارد.فیس بوك،‌ اینستاگرام،‌ پینرست،‌ گوگل پلاس،‌یوتیوب و توییتر رسانه ها و شبكه های اجتماعی فعال این برند هستند. 
4- افراد مشهوری چون ژولیت پینوشه(هنرپیشه)، مت دیمون(هنرپیشه) و اسكارلت ژوهانسون از كسانی هستند كه از این برند استفاده می كنند. 
 
نظر سنجی
به نظر شما نقش هریک از ما برای بهبود کیفیت زندگی خود در کشور چقدر است؟

دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Instagram